Emekli Maaşı Sorgulama

Birçok kişi emekli maaşının tam olarak ne kadar olduğunu merak etmekte ve nasıl öğrenebileceğini bilmemektedir. Bu sebeple sizlere özel olarak hazırladığımız yazımızda emekli maaşı sorgulama nasıl yapılır anlatacağız.

İlk olarak bizlerin size tavsiyesi söz konusu sorgulama için SGK’nın resmi internet sitesini kullanmanızın daha sağlıklı olduğunu söylemek istiyoruz.

4A (SSK) Emekli Maaşı Sorgulama

4A (SSK) Emekli Maaşı Sorgulama

Öncelikle yukarıda ki butona tıkladıktan sonra açılan sayfada uyruk bilginizi girmeniz ardında da T.C. Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve cilt numaranızı girmeniz gerekir. Daha sonra güvenlik kodunu da girdiğinizde bilgileri sorgula butonuna tıklamayarak açılan sayfada da Emekli Aylık Bilgisi butonunu tıklayarak Emekli Aylık Bilgisi 4A butonunu seçin.

4B (BAĞKUR) Emekli Maaşı Sorgulama

4B (Bağkur) Emekli Maaşı Sorgulama

Bağkur emekli maaşınızı sorgulamak için yukarıda ki butona tıklamanız gerekmektedir. Karşınıza gelen sayfada ilk olarak uyruk bilginizi girdikten sonra T.C. Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi, cilt numaranızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz ili de girdikten sonra güvenlik kodunu girin. Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra bilgileri sorgula butonunu tıklayın. Açılan sayfa üzerinde bulunan emekli aylık bilgisi butonunun ardından Emekli Aylık Bilgisi 4B butonunu seçerek Emekli Maaşı Sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

4C (Emekli Sandığı) Emekli Maaşı Sorgulama

4C (Emekli Sandığı) Emekli Maaşı Sorgulama

Şifresiz olarak 4C Emekli maaşınızı sorgulamak için yukarıda ki butona tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde yine öncelikle uyruğunuzu ve kimlik bilgilerinizi eksiksiz olarak girmeniz gerekir. Ardından güvenlik kodunuzu da doğru olarak girdiğinizden emin olduktan sonra emekli maaşı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için Emekli Aylık butonunu ve ardından Emekli Aylık Bilgisi 4C butonunu tıklayın.

Tüm sorgulamalar hemen hemen aynı mantık ile çalışmaktadır. Ancak yabancı uyruklu olan bireyler de sisteme farklı bilgiler girilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler T.C. Kimlik numarasının yanı sıra ikametgâh tezkere numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodudur. Bilgileri doğru olarak girmenizin ardından sorgulamanızı kolaylıkla yapabilirsiniz.Ayrıca emekli maaşı sorgulama için kullanılabilen bir diğer yöntem de e-devlet üzerinden sorgulama yapmaktır. Ancak, hemen herkesin bildiği gibi bu yöntem için bireylerin e-devlet şifrelerini biliyor olmaları gerekmektedir.

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir