TC Kimlik No Sorgulama

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 11 sayıdan oluşan ve adına TC Kimlik Numarası denilen bir çeşit numara verilir.Türkiye Cumhuriyeti tarafından 11 haneden oluşan TC Kimlik Numaranızı kesinlikle bilmeniz gerekiyor.Çünkü bir çok işinizi ancak 11 haneden oluşan TC Kimlik Nonuzu vererek halledebilirsiniz.SGK Sorgulama,Askerlik Sorgulama,Emeklilik Maaşı Sorgulama gibi tüm işlerinizi ancak TC Kimlik Numaranızı bilebilirsiniz gerçekleştirebilirsiniz.Fakat bazen insanın başına öyle aksilikler geliyor ki mecburen böyle sorgulama yoluna gitmesi gerekiyor.Yada köyde oturan dedesinin TC Kimlik Numarasını öğrenmesi gerekiyor.Bunun için TC Kimlik No Sorgulama işlemini yapmak gerekiyor.Aşağı daki başlıkları aradığınız sorgulama türüne göre düzenledik.Öğrenmek istediğiniz bilgi hangisindeyse o başlık altındandan okumaya devam etmenizi öneriyorum.

TC Kimlik Numarasını Teyit Yoluyla Sorgulama

Bu TC Kimlik Numarası Sorgulama işlemi 11 haneden oluşan TC Kimlik Numarasını teyit etme yoluyla yapılan sorgulamadır.Eğer ki TC Kimlik Numaranızı yanlışlığından şüpheleniyorsanız bu sorgulama işlemi size göredir.Yani bu sorgulamayla TC Kimlik Numaranızı öğrenmeniz mümkün değil ancak teyiti yani doğru olup/olmadığı mümkündür.

Bu Sorgulama İşlemiyle Neler Öğrenebilirsiniz ?

 • Elinizde var olan 11 haneden oluşan TC Kimlik Numrasının doğru olup/olmadığını,
 • TC Kimlik Numarasına kayıtlı şahsın yerleşim yeri adresinin kayıdının olup/olmadığını

öğrenebilirsiniz.

TC Kimlik Numarası Sorgulama işlemini teyit yoluyla gerçekleştirmek için öncelikle aşağıda ki butona tıklamanız gerekiyor.Ardından karşınıza 2 bölüm çıkacaktır.TC Kimlik No yazan bölüme sorglamak yada teyit etmek istediğiniz şahsın TC numarasını yazıyorsanız.Ardından aşağıda görsel doğrulama bölümüne geçtikten sonra resimde gördüğünüz karakterleri aşağıda ki boşluğa aynı şekilde yazıyorsunuz.Aşağıda “Sorgula” yazan butona bastıktan sonra öğrenmek istediğiniz bilgi karşınıza çıkıyor.

TC Kimlik Numarasını Teyit Yoluyla Sorgulama
 • Eğer ki sisteme kayıtlı bir TC Numarası yazmadıysanız “T.C. Kimlik Numarası alanına girdiğiniz değer geçerli bir T.C. Kimlik Numarası değildir.” bu hatayı alıyorsunuz.Böylelikle oraya yazdığınız TC Kimlik Numarasının yanlış olduğunu öğrenmiş oldunuz.
 • Yada karşınıza “Belirttiğiniz T.C. Kimlik No’ya ait bir yerleşim yeri adresi sistemde kayıtlıdır.” şeklinde bir sayfa çıkarsa buda yazdığınız TC Kimlik Numrasının doğru olduğu anlamına geliyor.

Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile TC Kimlik No Sorgulama

Bu başlıkta Ad,Soyad, Baba adı, Anne adı, Doğum Yılı, gibi bilgileri girdikten sonra yapılan TC Kimlik No Sorgulama İşlemidir.

Bu Sorgulamayı Gerçekleştirmek İçin Hangi Bilgilere İhtiyaç Var;

 • Ad – Soyad
 • Anne ve Baba Adı
 • Doğum Yılı
 • Cinsiyet
 • İl – İlçe
 • Cilt No
 • Aile Sıra No
 • Birey Sıra No

Bu bilgilere sahipseniz bu sorgulama işleminİ gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda ki butona tıklarsanız sizi TC Kimlik No Sorgulama sayfasına yönlendirecektir.Gerekli bilgileri girdikten sonra karşınıza sorgulama bilgilerini girdiğiniz kişiye ait 11 haneden oluşan TC Kimlik Numarası çıkacaktır.

Nüfusa Kayıt Yeri ve Kişi Bilgisi ile TC Kimlik No Sorgulama

admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir